E rrallë, foshnja lind sa dora e nënës

Publikuar tek: bota, më 17:16 21-08-2017 E rrallë, foshnja lind sa dora e nënës

E rrallë, por ja që ka ndodhur. Një fëmijë ka lindur sa dora e mamasë së tij. Arlo Watson, nga Broseley, Shropshire erdhi në jetë kur ishte vetëm 25 javësh.

Nëna e tij Laura tha se Arlo "s'do të ishte këtu" nëse nuk do kishte kujdesin e mjekëve të spitalit.

Arlo u diagnostikua me një sëmundje që ndikon në zorrët e foshnjave të parakohshme.

Që nga lindja e tij, Arlo është transferuar tetë herë nga ekipi. Ai kaloi 200 ditë në spital dhe u kthye në shtëpi pesë javë më parë.

Nëna e tij Laura tha: "Gjendja e Arlo ka qenë ne gjendje kritike dhe ka bere transferime të shpeshta nga një spital në një tjetër".

Arlo vazhdon të marrë oksigjen, dhe duket se është duke u bërë mirë, me shpresë se do ta heqë oksigjenin pak pas Krishtlindjeve.

ghkghkghk.jpg

ghkghkhgkghkghkghk.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet terroristi i dyshuar i sulmit me furgon në Barcelonë
Eklipsi i plotë i diellit ka filluar tani, miliona njerëz mblidhen për të parë spektakël »
Article Logic
Execution time: 0.012111902236938
array(1) { ["section"]=> string(43) "e-rralle-foshnja-lind-sa-dora-e-nenes-89748" }