E RRALLË/ Gjiganti anglez hyn në historinë e Premier League në merkaton e verës

Publikuar tek: sport, më 18:11 09-08-2018 E RRALLË/ Gjiganti anglez hyn në historinë e Premier League në merkaton e verës

Merkatoja e verës është një "dritare" ku çdo skuadër tenton të përmirësojë organikën që ka në dispozicion.

Në Angli është mbyllur merkatoja dhe i vetmi ekip që nuk ka bërë asnjë lëvizje është Tottenham, ku askush nuk është larguar dhe askush nuk është afruar.

Ky detaj ndodh për herë të parë në historinë e Premier League, ku një skuadër nuk e nis sezonin e ri me të njëjtët lojtar që e mbylli të fundit.

 Duhet thënë se londinezët këtë sezon do të luajnë në Champions Leaguesë bashku me United, City dhe Liverpool, ndërkohë për drejtuesit e ekipit nuk është dukur e nevojushme që të bënin "pazare" lojtarësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023061990737915
array(1) { ["section"]=> string(85) "e-rralle-gjiganti-anglez-hyn-ne-historine-e-premier-league-ne-merkaton-e-veres-130631" }