E rrallë: Gjyshet mblidhen dhe mësojnë lundrimin në internet (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:17 15-02-2017 E rrallë: Gjyshet mblidhen dhe mësojnë lundrimin në internet (Video)

Këto gra të moshuara janë shembulli se asnjëherë nuk është vonë për të mësuar diçka të re.

Gjyshet e një fshati të vogël në Turqi kanë vendosur të mblidhen një herë në javë për të mësuar përdorimin e kompjuterit dhe lundrimin në internet, shkruan Newsbomb.al.

Ne futemi në Google dhe Facebook, në Facebook nuk e kam idenë çfarë duhet të bëj”, thotë njëra prej tyre për Al Jazeera.

Ishte një proces i veçantë nga ai që përdoret për të mësuar fëmijët”, shpjegon vullnetarja e cila është ofruar t’i mësojë “Ato dëshironin të mësonin për të mbikqyrur më pas nipërit dhe mbesat e tyre nëse bënin diçka të gabuar në internet”.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA- shteteve anëtare të NATO-s: Paguani më shumë ose moderojmë angazhimin ndaj Aleancës
I zgjedhuri i Donald Trump tërheq kandidaturën për Sekretar Pune »
Article Logic
Execution time: 0.013238906860352
array(1) { ["section"]=> string(71) "e-rralle-gjyshet-mblidhen-dhe-mesojne-lundrimin-ne-internet-video-68831" }