E rrallë / Ja pse ndeshja e nesërme kundër Shqipërisë do jetë tepër e veçantë për Gianluigi Buffon

Publikuar tek: sport, më 21:12 23-03-2017 E rrallë / Ja pse ndeshja e nesërme kundër Shqipërisë do jetë tepër e veçantë për Gianluigi Buffon

Ndeshja e nesërme kundër Shqipërisë për portierin legjendar italian Gianluigi Buffon do jetë paraqitja e tij e 1 mijtë në karrierën profesionale.

Për Buffon do jetë ndeshja e 168 me fanellën Italisë, por atij i duhen edhe 17 përballje të tjera për të thyer rekordin e ish-mesfushorit egjiptian Ahmed Hassan.

"Është një kënaqësi e madhe," tha kapiteni 39-vjeçar i Juventusit. Buffon ka pësuar 799 gola në 999 ndeshjet e tij për klubin dhe Italinë deri më tani. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12784218788147
array(1) { ["section"]=> string(102) "e-rralle-ja-pse-ndeshja-e-neserme-kunder-shqiperise-do-jete-teper-e-vecante-per-gianluigi-buffon-72931" }