E rrallë: MINISTRJA jep intervistë për gazetarin e qeverisë në televizionin e RAMËS

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:24 31-01-2018 E rrallë: MINISTRJA jep intervistë për gazetarin e qeverisë në televizionin e RAMËS

Kryeministri Edi Rama duket se po e mban fjalën për një nga premtimet e tij, atë të zhvillimit të televizionit qeveritar “ERTV” me rubrika dhe intervista.

Dhe sot, e intervistuara e parë në televizionin e Ramës ka qenë ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Më parë ky televizion e mbushte hapësirën kohore me transmetime “live” të Edi Ramës duke ngrënë dreka në tavolinë me popullin.

Kryeministri Rama duket të ketë një pasion të madh për teknologjinë. Ai zhvilloi pak ditë më parë “takimin” e parë në distancë me naftëtarët e Ballshit përmes një telekonference, një risi e aplikacionit “Për Shqipërinë që Duam”. Ky takim virtual me nuanca oruelliane u kritukua nga kundshtarët e tij politikë që e quajtën si "ngujim në bunker".

fwefw3e4f3.jpg

sdfwsefweg3gt.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029615879058838
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-rralle-ministrja-jep-interviste-per-gazetarin-e-qeverise-ne-televizionin-e-rames-108640" }