E rrallë/ Nëna 100 vjeç Naile Yzeiraj, lindi në 1915 dhe voton për kryebashkiakun 2015, ja fotot

Publikuar tek: politike, më 13:26 21-06-2015 E rrallë/ Nëna 100 vjeç Naile Yzeiraj, lindi në 1915 dhe voton për kryebashkiakun 2015, ja fotot Naile Yzeiraj, nena me moshen 100 vjeç qe ka votuar ne Fier

Janë habitur të gjithë kur Naile Yzeiraj, e vitlindjes 1915, është drejt qendrës së votimit për të shprehur vullnetin e saj se kush duhet të qeverisë qytetin e Fierit në vitin 2015.

naile2

Ajo është plot 100 vjeç dhe duket se nuk e ka humbur shancin e saj për të dhënë votën. Ka qenë e gëzuar, është ndihmuar nga asistentët e qendrës së votimit.

naile3

Nuk ka pasur asnjë komisioner që ka refuzuar, majtas e djathtas apo edhe të pavarur. Të gjithë kanë qenë të surprizuar për nënën 100 vjeçare Naile Yzeiraj, që nuk ka hezituar aspak të hedhë votën në kutinë e votimit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014083862304688
array(1) { ["section"]=> string(99) "e-rralle-nena-100-vjec-naile-yzeiraj-lindi-ne-1915-dhe-voton-per-kryebashkiakun-2015-ja-fotot-14213" }