E rrallë, qytetari padit 8 kryeministrat shqiptarë për gjithçka që i kanë shkaktuar vendit pas ‘90-ës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:55 03-09-2015 E rrallë, qytetari padit 8 kryeministrat shqiptarë për gjithçka që i kanë shkaktuar vendit pas ‘90-ës

Për të gjitha ato çfarë ka kaluar Shqipëria pas vitit 1990, qytetari durrsak Nikoll Prenga bën përgjegjës kryeministrat e deritanishëm dhe ka vendosur t’i hedhë ata në gjyq.

Një vit më parë, ai ka depozituar në Prokurorinë e Durrësit një padi ndaj ish-kryeministrave të 25 viteve të fundit, përfshirë edhe kryeministrin aktual, Edi Rama.  Prenga akuzon ish-kryeministrat Sali Berisha, Fatos Nano, Aleksandër Meksi, Bashkim Fino, Pandeli Majko, Ilir Meta, Ylli Bufi dhe kryeministrin aktual Edi Rama si përgjegjës për çfarë ka ndodhur në vendin tonë këto 25 vite.

Fillimisht, padia e tij nuk është marrë parasysh nga prokuroria e Durrësit, me argumentin se nuk ka asnjë provë thelbësore për të nisur procedimin penal. Por Gjykata e Apelit në Durrës e ka dërguar kallëzimin në Gjykatën e Lartë. Kjo e fundit ia ka kaluar padinë për hetim Prokurorisë së Përgjithshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 40 vjet nga amerikani i parë, Rusia do shkojë në Hënë, por planet e saj janë më ambicioze
Shqipëria ndër vendet më të rrezikshme në rajon për të udhëtuar me makinë »
Article Logic
Execution time: 0.011588096618652
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-rralle-qytetari-padit-8-kryeministrat-shqiptar-per-gjithcka-qe-i-kane-shkaktuar-vendit-pas-90-es-19889" }