E rrallë, shqiptarja 60 vjeçare nga Kosova lind binjakë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:21 27-02-2015 E rrallë, shqiptarja 60 vjeçare nga Kosova lind binjakë

Një 60 vjeçare shiptare nga Kosova me banim në Wels të Austrisë, ka sjellë në jetë dy djem, Eldionin dhe Elmedinin.

Sipas mediave Austriake çifti shqiptar kishte një vajzë por dëshironin të kishin edhe djalë, prandaj lumturia e tyre është e papërshkrueshme.  Zëdhënësja e spitalit në Austri thotë se shtatzënia në atë moshë është e rrezikshme, por nëna shqiptare e kaloi mirë, ndonëse kishte diabet dhe anemi. 60 vjeçarja mbeti shtatzënë në mënyrë artificiale, me metodën IVF, në një klinikë të Turqisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032891988754272
array(1) { ["section"]=> string(59) "e-rralle-shqiptarja-60-vjecare-nga-kosova-lind-binjake-4586" }