E rrezikshme: Ja rruga e “Rilindjes” në Veri të vendit (Foto)

Publikuar tek: politike, më 19:36 31-07-2016 E rrezikshme: Ja rruga e “Rilindjes” në Veri të vendit (Foto)

Kryeministri Edi Rama prej pak ditësh poston në profilin e tij zyrtar rikonstruksionin e rrugëve të “Rilindura” në veri të vendit.

Këtë herë Rama ka postuar foto të segmentit të rikonstruktuar Manati - Lezhë por komentuesit duken të pakënaqur.

Një rrugë e re është jetike për fshatrat e thella në të gjithë Shqipërinë, por vetëm nga këto tre foto mund të konstatohet se kjo rrugë është tepër e rrezikshme.

Scree5rruganshot_1.jpg

Disa nga problemet që vihen re me rrugën janë ngushtësia. Ajo është vetëm një kalimshe. Buzë rrugës është shpati i malit por muret mbrojtëse për shirat e dimrit mungojnë.

Screrruga89v89vnshot_1.jpg

Dhe fotografia e tretë është aq e frikshme sa vetëm pilotët e “Rally” do të guxonin ta ngjisnin. Sikur të mos mjaftonte pjerrësia e rrugës që është tepër e madhe, ajo është aq e ngushtë dhe e kombinuar me faktorët klimaterikë si rreshje apo ngrica mund të shndërrohet në një makth për shoferët.

Screhdfhdft5nshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekretari i "Fressh" ironizon të rinjtë e LRI për këngën e Ilir Metës
Berisha jep disa raste: Krimi i lidhur me kreun e meduzës, Edi Ramën »
Article Logic
Execution time: 0.011764049530029
array(1) { ["section"]=> string(62) "e-rrezikshme-ja-rruga-e-rilindjes-ne-veri-te-vendit-foto-48303" }