E shtunë me shi, ja çfarë ka rezervuar moti për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:03 08-08-2020 E shtunë me shi, ja çfarë ka rezervuar moti për ditën e sotme Ilustruese

Dita e sotme pritet të karakterizohet nga mot me shi në të gjithë territorin e vendit tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje intensive në qarqet Kukës, Berat dhe Korçë, mesatare në qarkun Gjirokastër dhe të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë dhe Vlorë. Në qarqet e tjera priten reshje të dobëta.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 30°C

në vendet e ulëta: 19 / 31°C

në vendet malore: 13 / 24°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

117314248_1761906717296500_3580878464371057288_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012146949768066
array(1) { ["section"]=> string(67) "e-shtune-me-shi-ja-cfare-ka-rezervuar-moti-per-diten-e-sotme-216454" }