E sulmuan për deklaratat e çuditëshme, kandidati i PD-së reagon me të njëtin sitl

Publikuar tek: politike, më 21:18 09-06-2017 E sulmuan për deklaratat e çuditëshme, kandidati i PD-së reagon me të njëtin sitl

Romeo Gurakuqi është kryesuesi i listës së Partisë Demokratike për Shkodrën, një nga emrat e rinj që kreu i PD futi në listë. Jo pak herë Gurakuqi është kritikuar për artikulimin e tij gjatë fushatës, duke e cilësuar si të papërshtatshëm.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar Gurakuqi i cili i cilëson sulmet si tendencioze dhe jo të plota. Në fund të reagimit të tij ai thotë se do të vazhdoj të komunikoj në të njëtën formë.

Reagimi i Romeo Gurakuqit:

Lista e PD eshte Lista e promovimit te Republikes se Re. Njejtesimi: Lista Basha ka vetem kete kuptim. Bisedat ne takimet me njerezit, te shkeputura nga konteksti, nuk kane vleren e deklaratave politike perkufizuese. Ne fund fare, jam i lire te ndertoj fjalite ashtu sic dua ta kuptojne njerezit vullnetmire.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027991056442261
array(1) { ["section"]=> string(86) "e-sulmuan-per-deklaratat-e-cuditeshme-kandidati-i-pd-se-reagon-me-te-njetin-sitl-81904" }