E tmerrshme, 17 të helmuar nga trileçja përfundojnë në spital, mes tyre 6 fëmijë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:14 20-08-2017 E tmerrshme, 17 të helmuar nga trileçja përfundojnë në spital, mes tyre 6 fëmijë

Një rast tjetër helmimi nga ushqimi është shënuar këtë fundjavë në Bulqizë, ku 17 persona kanë përfunduar në spital pas një dreke familjare.

Sipas të dhënave paraprake 10 prej të helmuarve janë në gjendje më të rëndë dhe janë shtruar në spital për të marrë ndihmë më të specializuar. Midis të helmuarve ndodhen dhe 6 fëmijë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po kryen verifikimet se cili nga ushqimet ka shkaktuar helmimin, ndërsa dyshimet më të mëdha bien mbi ëmbëlsirën “Trileçe” të marrë në një nga pastiçeritë e zonës. Ngjarja mësohet të ketë ndodhen në familjen Kurti nga Shupenza.

Pak ditë më parë në Shijak në një gëzim familjarë, janë helmuar për shkak të ushqimit 50 dasmorë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029906034469604
array(1) { ["section"]=> string(84) "e-tmerrshme-17-te-helmuar-nga-trilecja-perfundojne-ne-spital-mes-tyre-6-femije-89648" }