E TMERRSHME, banorët e pallatit në Gjirokastër heqin vetë baltën

Publikuar tek: aktualitet, më 15:54 18-02-2018 E TMERRSHME, banorët e pallatit në Gjirokastër heqin vetë baltën

Situata në pallatin 8 katësh në lagjen "Kodra e Shtufit" në Gjirokastër vazhdon të jetë e rënduar. 

Disa ditë më parë, banorët dolën në protestë për mosmarrjen e masave nga autoritetet, ndërsa ditën e sotme kanë dalë të heqin vetë baltën që ka mbuluar pallatin.

Banesat e tyre u mbushën me baltë pas rrëshkitjeve të dherave.

Sakaq, banorët kanë theksuar se muret në katet e para kanë pësuar çarje dhe gjendja sa vjen dhe përkeqësohet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tiranë: Grinden së bashku, i ngul thikën vëllait 18-vjeçar (EMRI)
Përplaset nga makina, i riu përfundon në spital me plagë në kokë »
Article Logic
Execution time: 0.01034688949585
array(1) { ["section"]=> string(70) "e-tmerrshme-banoret-e-pallatit-ne-gjirokaster-heqin-vete-balten-110675" }