E tmerrshme çfarë po hamë, kontaminimi transformon peshqit e kapur në ujërat shqiptare (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:36 16-10-2017 E tmerrshme çfarë po hamë, kontaminimi transformon peshqit e kapur në ujërat shqiptare (FOTO)

Duket si fotomontazh por në fakt nuk është ashtu. Është një foto reale e publikuar nga gazetari i Vlorës, Enrik Mehmeti. 

Në këtë foto siç edhe duket shfaqet një peshk i kapur në ujërat e lumit të Bunës, por bie menjëherë në sy se pjesa gojës së peshkut është e tejfryrë dhe e thuajse e transformuar.  

Madje, gazetari shkon më tej duke aluduar se peshku është prekur nnjë masë tumorale si pasojë e ndotjes masive dhe helmimit të ujërave ku rriten peshqit.

“Peshk i kapur në Bunë...Duket sikur ka një masë tumorale ndoshta si pasojë e kontaminimit të ujit...”, shkruan gazetari.

Kjo foto u publikua sot në mëngjes, si për të na kujtuar se çfarë po hanë çdo ditë shqiptarët. 

 

 peshku.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086889266967773
array(1) { ["section"]=> string(96) "e-tmerrshme-cfare-po-hame-kontaminimi-transformon-peshqit-e-kapur-ne-ujerat-shqiptare-foto-96019" }