E tmerrshme! Gjenden 13 fëmijë të prangosur në një shtëpi në Los Angeles, prindërit i robëruan për vite me radhë

Publikuar tek: bota, më 09:23 16-01-2018 E tmerrshme! Gjenden 13 fëmijë të prangosur në një shtëpi në Los Angeles, prindërit i robëruan për vite me radhë

Një çift në Los Angelos është arrestuar pasi akuzohen se kanë torturuar 13 fmijët e tyre, duke i mbajtur të prangosur. Ishte një prej fëmijëve, që raportoi se 12 vëllezërit e motrat e tjerë ende ishin duke u mbajtur në robëri në shtëpinë, disa prej tyre të prangosurme zinxhirë në krevat.

Të gjithë fëmijët u shfaqën të kequshqyer kur u gjetën të dielën në shtëpinë e tyre në Los Angeles.

David Allen Turpin, 57 vjeç, dhe Louise Anna Turpin, 49 vjeç, nuk kanë dhënë asnjë detaj për akuzat për torturë ndaj fëmijëve.

Sipas policisë, një vajzë 17-vjeçare iku nga shtëpia të dielën herët në mëngjes dhe njoftoi policinë duke përdorur një celular që kishte marrë nga shtëpia.

Në shtëpi policia i gjeti fëmijë të lidhur në shtretër në një mjedis të errët dhe të ndyrë.

"Efektivët menduan se gjetën 12 fëmijë brenda shtëpisë, por u tronditën kur zbuluan se 7 prej tyre ishin në fakt të rritur, duke filluar nga mosha 18 deri në 29 vjeç", tha policia në deklaratë.

Dhe dolën në përfundimin se ata ishin kequshqyer.

Viktimat e çiftit variojnë në moshën 2-29 vjeç. Të gjithë ata janë shtruar në spital.

shtepia.PNG

policia.PNG

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012827157974243
array(1) { ["section"]=> string(117) "e-tmerrshme-gjenden-13-femije-te-prangosur-ne-nje-shtepi-ne-los-angeles-prinderit-i-roberuan-per-vite-me-radhe-106716" }