E TMERRSHME/ ISIS publikon pamjet e shkatërrimit të 'Shtëpisë së Bardhë' në SHBA (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 15:16 19-01-2018 E TMERRSHME/ ISIS publikon pamjet e shkatërrimit të 'Shtëpisë së Bardhë' në SHBA (VIDEO)

ISIS ka publikuar një video propaganduese ku është paraqitur shenjestra e rradhës pë tu sulmuar e cila është Washington. 

Video tregon pushtimin e plotë të qytetit dhe shenjestrën kryesore që është Shtëpia e Bardhë. Filmi është 5 minuta dhe është publikuar në rrjetet sociale nga grupet terroriste pro ISIS.

Skena fillon duke hedhur në erë një urë me anë të një kamioni plot eksplozivë dhe makinat që bien në lumë. Nuk dihet nëse kjo duhet të merret seriozisht, por edhe pse në video skenat janë më të vërtetë të tmerrshme.

Video nuk është e para e këtij lloji, por ajo çfarë të bën përshtypje është cilësia e lartë, që nënkupton se kanë punuar shumë për këtë video.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012979030609131
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-tmerrshme-isis-publikon-pamjet-e-shkaterrimit-te-shtepise-se-bardhe-ne-shba-video-107156" }