E tmerrshme në Tiranë, rrëshqitje masive dheu në një ndër lagjet më të populluara

Publikuar tek: aktualitet, më 16:20 22-03-2018 E tmerrshme në Tiranë, rrëshqitje masive dheu në një ndër lagjet më të populluara Foto nga vendi

Një ngjarje e frikshme është shënuar ditën e sotme në një ndër lagjet më të populluara në zonën e Freskut, ku si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, janë rregjistruar edhe rrëshqitjet e para të tokës.

Sipas informacioneve, rrëshqitja e trotuarit ka ndodhur në rrugën “Muhamet Deliu” në kryeqytet. Siç duket qartë edhe nga fotoja, fare pranë vendit ku ka ndodhur kjo shkarje e dheut ka edhe ndërtesa banimi, duke vënë në rrezik jetën e banorëve përreth.

Banorët e zonës kanë njoftuar Bashkinë e Tiranës për anomalinë e ndodhur dhe ndërkohë pritet ndërhyrja nga ana e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja për gjakmarrje e badigardit shqiptar, prokurorja gjermane kërkon dënim të përjetshëm (HISTORIA)
Shkatërrohet banda shqiptare e drogës në Turqi: Arrestohen 11 persona, mes tyre baroni (FOTO &VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0097520351409912
array(1) { ["section"]=> string(87) "e-tmerrshme-ne-tirane-rreshqitje-masive-dheu-ne-nje-nder-lagjet-me-te-populluara-114159" }