E TMERRSHME/ Përplasja e bandave të drogës, gjenden 8 trupa të vrarë në qytetin turistik

Publikuar tek: bota, më 14:13 23-08-2018 E TMERRSHME/ Përplasja e bandave të drogës, gjenden 8 trupa të vrarë në qytetin turistik Foto ilustruese

Një ngjarje e tmerrshme është shënuar në Kankun, në vendin më të preferuar për turistët, ku janë gjetur 8 trupa të vdekur në rrugët e qytetit.

Sipas Daily Mail, dy trupa të hedhur u gjetën në një vend dhe katër të tjerë u gjetën të vrarë në mënyrë individuale.

Gjithashtu trupat e një burri dhe një gruaje u gjetën në një taksi të braktisur të martën gjatë valës së frikshme të vrasjeve mes bandave rivale të drogës.

Autoritetet thonë se të paktën 350 janë vrarë vetëm këtë vit.

Meksika tejkaloi statistikat e krimit të vitit të kaluar me 25,316 hetime në 31, 174 vdekje. Gjatë shtatë muajve të parë të vitit 2018, janë hapur 16, 399 hetime për vrasje, një rritje prej 14% gjatë të njëjtës periudhë në vitin 2017.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01291298866272
array(1) { ["section"]=> string(93) "e-tmerrshme-perplasja-e-bandave-te-droges-gjenden-8-trupa-te-vrare-ne-qytetin-turistik-131930" }