E TMERRSHME/ Toka përpin shtëpinë, vdes babai me 3 djemtë e vegjël, video-ja shokon botën

Publikuar tek: bota, më 17:47 02-11-2019 E TMERRSHME/ Toka përpin shtëpinë, vdes babai me 3 djemtë e vegjël, video-ja shokon botën Momenti kur rrëshqitja e tokës shemb shtëpinë dhe vret babain me 3 djemtë e tij në Guatemala

Rrëshqitja e tokës në fshatin Ksenaciksul në Guatemala i mori jetën një babai dhe 3 djemve pasditen e djeshme.

Shtëpia ku ndodhedhin Fransisko Mejia Luks, 39 vjeç dhe 3 djemtë e tij Feliciano, 3 vjeç; Fredi Gaspar, 6 vjeç; and Enzo Arael, 10 vjeç u përpiu nga një masiv dheu, i cili rrëshqiti për shkak të shirave të dendur dhe zbutjes së terrenit.

Ndërkohë, gruaja e kësaj familjeje ka pësuar shok psikologjik pasi ka marrë lajmin. Ndërkohë, është shpëtuar një djalë 16 vjeç, por ai ka pësuar fraktura të shumta në trup.

Shirat tropikalë, që kanë nisur të bien që në muajin maj kanë lënë të vdekur 12 persona si kanë plagosur 15 të tjerë. Në 13 nga 22 provincat e Guatemalës është shpallur gjendja e emergjencës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012362003326416
array(1) { ["section"]=> string(93) "e-tmerrshme-toka-perpin-shtepine-vdes-babai-me-3-djemte-e-vegjel-video-ja-shokon-boten-184479" }