E tregon ish-Gardisti: Porta e kryeministrisë në 21 janar nuk u hap nga protestuesi me makinë, por u la hapur nga…

Publikuar tek: aktualitet, më 21:39 21-01-2021 E tregon ish-Gardisti: Porta e kryeministrisë në 21 janar nuk u hap nga protestuesi me makinë, por u la hapur nga… Agron Malaj

Ish-gardisti Agron Malaj, sot kryebashkiak i Matit, ka rrëfyer në Neës 24 se cili ka qenë personi që ka hapur derën e kryeministrisë në 21 janar.

Edhe pse për disa vite ishte menduar se kanë qenë protestuesit ata që kanë hapur portën e kryeministrisë me dhunë, Malaj rrëfen se ajo portë u hap nga një fotograf i Gardës, por ngeli e hapur pas tensioneve të mëdha.

“Porta u hap nga një fotograf i Gardës së Republikës dhe ngeli e hapur. Gjatë gjithë ngjarjes ka patur disa urdhra. Mund të ketë pasur urdhër “zjarr”, por nuk mund të identifikohej se kush mund ta ketë dhënë. Në momentin që u hap dera dhe pati një veprimtari të gurëve ndaj Gardës, një pjesë e madhe u largua nga aty ku ishin”, tha Malaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Këtu ndodhi diçka”, gazetarët rrëfejnë 21 janarin: Dyshoj se Rama kishte parashikuar se çfarë do të ndodhte, nuk menduam se do kishte të vrarë
‘10 mijë doza brenda janarit, 30 mijë në shkurt’, Manastirliu zbulon kur do të vijë paketa e tretë e Pfizer për të vaksinuar popullatën »
Article Logic
Execution time: 0.012617826461792
array(1) { ["section"]=> string(118) "e-tregon-ish-gardisti-porta-e-kryeministrise-ne-21-janar-nuk-u-hap-nga-protestuesi-me-makine-por-u-la-hapur-nga-235908" }