E tregon Pëllumb Pipero: Ja kur vjen vaksina anti-COVID në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 21:44 02-12-2020 E tregon Pëllumb Pipero: Ja kur vjen vaksina anti-COVID në Shqipëri Pellumb Pipero

Mjeku i Infektivit Pëllumb Pipero është shprehur besimplotë se vaksina anti-COVID e COVAX do të vijë në Shqipëri në fund të dhjetorit ose në fillim të janarit.

I ftuar në “Real Story” ai tha se sasia e parë e vaksinave që do të viojnë nuk do të jetë për të gjithë, por vetëm për personat më të rrezikuar.

“Kam disa informacione që po punohet paralelisht me disa drejtime për ta marrë vaksinën njësoj me vendet e tjera të Europës dhe besoj se vaksina në Shqipëri do të vijë shumë shpejt, mendoj në fund të dhjetorit, fillimi i janarit.

Nuk do jetë për të gjithë, por për atë fashën më vulnerabël, besoj do vijë shumë shpejt”, tha Pipero.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skënder Brataj dyshon te vaksinat ruse dhe kineze: Perëndimoret janë më të mira, e tregojnë testimet dhe të dhënat
'Kanë 30 vjet që bëjnë kritika këta të Venecias', Murrizi: Nëse kanë harxhuar ndonjë lekë nafte këta... »
Article Logic
Execution time: 0.012655019760132
array(1) { ["section"]=> string(73) "e-tregon-pellumb-pipero-ja-kur-vjen-vaksina-anti-covid-ne-shqiperi-229963" }