E TRISHTË/ 7 viktima nga COVID-19 në 24 orë, mes tyre edhe 44 vjeçari pa sëmundje bashkëshoqëruese dhe një 34 vjeçar

Publikuar tek: aktualitet, më 17:21 31-10-2020 E TRISHTË/ 7 viktima nga COVID-19 në 24 orë, mes tyre edhe 44 vjeçari pa sëmundje bashkëshoqëruese dhe një 34 vjeçar Ilustruese

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 7 persona për shkak të koronavirusit, por ajo që bie në sy është se disa 3 nga viktimat ishin nën 50 vjeç.

Sipas raportimit të Ministrisë së Shëndetësisë, mes viktimave ishin edhe një 34 vje#ar me sëmundje bashkëshoqëruese dhe një 44 vjeçar i cili nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër.

Ndërkohë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me COVID-19 edhe një 66-vjeçar nga Tirana, një 48-vjeçar nga Pogradeci, një 68-vjeçar nga Korça, një 68-vjeçar nga Elbasani dhe një 81-vjeçar nga Fieri me sëmundje bashkëshoqëruese.

Sot u raportuan 241 raste të reja në 24 orët e fundit, teksa numri i të shtruarve në spitale ka shkuar në 319.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i hidhur, mes viktimave nga tërmeti në Izmir është edhe një shqiptare, u gjet e përqafuar me të birin (EMRI)
‘Kafenetë duhen mbyllur një farë kohe’, flet imunologu Sulçebe: Nuk e parandalojmë dot virusin sepse... »
Article Logic
Execution time: 0.011103868484497
array(1) { ["section"]=> string(121) "e-trishte-7-viktima-nga-covid-19-ne-24-ore-mes-tyre-edhe-44-vjecari-pa-semundje-bashkeshoqeruese-dhe-nje-34-vjecar-225939" }