E TRISHTË/ Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur shqiptar, ishte infektuar me Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 11:08 01-12-2020 E TRISHTË/ Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur shqiptar, ishte infektuar me Covid-19 Enver Maliqi

Biznesmeni dhe njëkohësisht nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi është ndarë nga jeta ditën e sotme.

Maliqi gjithashtu ka qenë edhe konsull nderi i Meksikës, ndërsa në për më shumë se 30 vjet “Maliqi Group” ka vendosur shtyllat e suksesit duke krijuar shumë kompani në industri të ndryshme në Maqedoni, Shqipëri dhe Kosovë.

Familjarët e tij kanë njoftuar se biznesmeni ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus.

“Familja Maliqi me keqardhje të madhe dhe pikëllim të thelle ju informon se ndërroi jetë Enver Maliqi. Miqtë, familjarët dhe opinioni gjithashtu i informojmë që varrimi do të bëhet sipas protokolleve të Ministrisë së Shëndetësisë kundër Covid-19, në orën 13:45 tek varrezat në Butel. Ju jemi falenderues për fjalët tuaja në këto momente të vështira për familjen tonë”, njoftojnë familja Maliqi.

Ngushëllimet për ndarjen nga jeta të nënkryetarit të Shkupit i ka shprehur edhe kreu i AAK-së Ramush Haradinaj.

“Pikëllues lajmi për vdekjen e Enver Maliqit, nënkryetar i Shkupit.Ngushëllime për familjen, miqtë, qytetarët dhe institucionet e Bashkisë së Shkupit. U prehtë në paqe”, shkruan Haradinaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL/ 'Ngjeshur' me njëri-tjetrin, të moshuarit në rradhë te Posta Shqiptare për të marrë pensionin
Aksident fatal në Lushnjë, 53 vjeçari humb kontrollin e makinës dhe përplaset me murin, ndërron jetë »
Article Logic
Execution time: 0.0099310874938965
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-trishte-ndahet-nga-jeta-biznesmeni-i-njohur-shqiptar-ishte-infektuar-me-covid-19-229754" }