E trishtë, ndërron jetë nga Covid-19 Majlinda Ilirjani, kishte 30 vjet që punonte si mami në spitalin e Elbasanit

Publikuar tek: aktualitet, më 16:21 27-10-2020 E trishtë, ndërron jetë nga Covid-19 Majlinda Ilirjani, kishte 30 vjet që punonte si mami në spitalin e Elbasanit Majlinda Ilirjani

Lajm i hidhur na vjen nga Elbasani. 50-vjeçarja Majlinda Ilirjani ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Ajo njihej jo vetëm në Elbasan, por dhe në zonat përreth, si një mami e zonja me 30 vite eksperiencë. Majlinda, e cila luftoi me COVID-19 për dy javë, por nuk arriti dot ta mundte, ushtronte profesionin e mamisë, pranë Spitalit Rajonal të Qarkut të Elbasanit.

stafi.jpg

Infermierja Majlinda dhe bashkëshorti i saj u infektuan gjatë kryerjes së detyrës në Spitalin e Elbasanit, por fatmirësisht bashkëshorti mundi ta kalojë dhe ajo jo.

Ndarja nga jeta e saj është një humbje e madhe jo vetëm për familjarët e saj, por edhe për kolegët dhe nënave të reja që ajo iu shërbeu me devotshmëri dhe profesionalizëm.

Ne stafi i newsbomb.al iu shprehim familjarëve të saj ngushëllimet e sinqerta.

majlinda.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndëshkohen 621 qytetarë pa maska, një 41-vjeçar i prekur me Covid-19 merr 7 mln lekë gjobë se po kalonte kufirin! E pësojnë keq dhe 2 pronarë lokalesh
Shtyhet për herë të dytë gara për rrugën ‘Milot-Fier’, ja kushtet që ndryshojnë »
Article Logic
Execution time: 0.013365983963013
array(1) { ["section"]=> string(105) "e-trishte-nderron-jete-nga-covid-19-majlinda-ilirjani-kishte-30-vjet-qe-punonte-si-mami-ne-elbasan-225377" }