E trishtë/ Vogëlushja humb jetën, prindërit e lanë në makinë për 16 orë

Publikuar tek: bota, më 12:00 07-06-2019 E trishtë/ Vogëlushja humb jetën, prindërit e lanë në makinë për 16 orë

Një vajzë e vogël 11-muajshe ka humbur jetën pasi u harrua e mbyllur në makinë për 16 orë në qytetin e Misurit në Amerikë.

Vogëlushja me emrin Jeshie u gjet pa ndjenja në sendiljen e pasme nga një grua që kishtë nxjerrë xhiro qenin e saj.

Sipas ABC Neës, prindërit u arrestuan dhe po hetohen. U zbulua se ata ishin jashtë ditën e mërkurë dhe e lanë fëmijën brenda në makinë pasi ishin të dehur. Temperaturat në qytetin amerikan ishin me shumë se 30 grad Celcius dhe brenda në makinë mund të ishin edhe me shumë.

Fëmija u transportua në spital por atje mjekët e deklaruan të vdekur. Një jetë që iku shpejt për shkak të një papërgjegjshmërie.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013119220733643
array(1) { ["section"]=> string(76) "e-trishte-vogelushja-humb-jeten-prinderit-e-lane-ne-makine-per-16-ore-167254" }