E TURPSHME: Monumenti i Luigj Gurakuqit në gjendje mjerane, shikoni si është dëmtuar (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:45 05-12-2017 E TURPSHME: Monumenti i Luigj Gurakuqit në gjendje mjerane, shikoni si është dëmtuar (FOTOT)

Monumenti i Luigj Gurakuqit është lënë pas dore.

Lajmin e japin vetë shkodranët,  të cilët denoncojnë me foto gjendjen e shtatores së personalitetit Luigj Gurakuqi, një monument që duhet mirëmbajtur në çdo kohë, pasi është krenari, kujtesë e këtij vendi.

“Për Bashkinë apo institucionet e tjera, këto vepra shërbejnë vetëm për ditën e pavarësisë e nuk mendojnë që duhen respektu duke u kujdes për shtatoren e tyne me riparime apo ruajtje”, shprehet aktivisti Mirsad Basha ndërsa shton se monumentet mund të shërbejnë dhe si aktraksione turistike, në prezantimin e në qyteti në menyren më të bukur.

Por shikoni si është shtatirja e Luigj Gurakuqit! Duhet të na vijë turp!

turp.jpg

turp1.jpg

turp2.jpg

turp3.jpg

turp4.jpg

turp5.jpg

turp6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34825706481934
array(1) { ["section"]=> string(95) "e-turpshme-monumenti-i-luigj-gurakuqit-ne-gjendje-mjerane-shikoni-si-eshte-demtuar-fotot-102040" }