E vërteta alarmante e fisit të pakontaktuar më parë në pyjet e Amazonës (Foto)

Publikuar tek: bota, më 23:24 22-11-2016 E vërteta alarmante e fisit të pakontaktuar më parë në pyjet e Amazonës (Foto)

Pas zbulimit të një fisi të ri, të pakontaktuar më parë në thellësi të pyjeve të Amazonës në Brazil, ekspertët kanë ngritur alarmin.

Fotografitë e mahnitshme tregojnë një strukturë gjigante të ndërtuar nga vendasit në formë prehistorike, të fotografuar nga helikopteri të cilin ata e shohin me kureshtje dhe më pas tentuan ta sulmojnë me harqe e shigjeta, raporton Newsbomb.al.

sd23df2r2t6ynshot_1.jpg

Drejtori i Survival International, Stephen Corry, është shprehur se “është një lajm i mirë që ka ende fise të pakontaktuara”. Ai shtoi se “Qeveria braziliane duhet të marrë menjëherë masa që ata të mbeten të pakontatkuar dhe të pacënuar nga shfrytëzuesit ilegalë të minierave të arit”.

Kontakti me botën moderne për ta mund të rezultonte fatal, pasi mund të infektoheshin me viruse të cilat sistemi i tyre imunitar nuk është mësuar t’i luftojë, çka mund të çojë në zhdukjen e tyre. /Newsbomb.al

Scasd23d2rtgghgghshot_1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011697053909302
array(1) { ["section"]=> string(82) "e-verteta-alarmante-e-fisit-te-pakontaktuar-me-pare-ne-pyjet-e-amazones-foto-60369" }