E vërteta pse tifozët turq nuk respektuan minutën e heshtjes në ndeshjen me Greqinë

Publikuar tek: bota, më 12:00 18-11-2015 E vërteta pse tifozët turq nuk respektuan minutën e heshtjes në ndeshjen me Greqinë

Gjatë miqësores së djeshme mes Turqisë dhe Greqisë, tifozët turq brohoritën dhe thirrën “Allahu Ekber” gjatë një minute heshtje në nder të viktimave të sulmeve terroriste në Paris.

Por sipas komentuesve në rrejetet sociale mosrespektimi i minutës së heshtjes nuk ishte për shkak të viktimave, por për arsye të hipokrizisë së Perëndimit.

Ata shprehin indinjatën se pse ekipet ndërkombëtare nuk mbajtën një minutë heshtje kur dy bomba shpërthyen në kryeqytetin turk dhe mbetën të vrarë 100 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025588989257812
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-verteta-pse-tifozet-turq-nuk-respektuan-minuten-e-heshtjes-ne-ndeshjen-me-greqine-25703" }