E zbulon analisti: Basha do ta drejtojë vetë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi politik i PD-së në Gjirokastër

Publikuar tek: aktualitet, më 21:49 22-01-2021 E zbulon analisti: Basha do ta drejtojë vetë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi politik i PD-së në Gjirokastër Lulzim Basha

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të jenë atra që do të drejtojnë betejën politike në Tirana, Kukës dhe Gjirokastër.

Analisti Arjan Curri ka thënë në emisionin “Zonë e Lirë” se sipas informacioneve të tij brenda
PD-së, në Tiranë do të jetë vtë kryedemokrati Basha që do të drejtojë fushatën.

Ndërkohë ai është shprehur se do të jet ëish-presidenti Bujar Nishani që do të vendoset si drejtues politik në Gjirokastër, ndërsa ende nuk ka ndonjë të dhënë se cili do të jetë në Kukës.

“Kam një informacion të fundit që në Gjirokastër do të vendoset Bujar Nishani. Në Tiranë do jetë Basha vetë”, tha Curri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E RËNDË/ 17-vjeçarja i jep fund jetës duke u vetëhelmuar në Vaun e Dejës
Lajm i hidhur, ndërron jetë inxhinieri dhe mësuesi i njohur Bashkim Sefa; një nga nismëtarët e themelimit të PD në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.012521982192993
array(1) { ["section"]=> string(115) "e-zbulon-analisti-basha-do-ta-drejtoje-vete-tiranen-ja-kush-do-jete-drejtuesi-politik-i-pd-se-ne-gjirokaster-236026" }