E zbulon Ngjela, ky është njeriu që mbështesin amerikanët nëse ikën Rama nga qeveria

Publikuar tek: politike, më 18:58 06-01-2018 E zbulon Ngjela, ky është njeriu që mbështesin amerikanët nëse ikën Rama nga qeveria

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur për procesin e reformës në drejtësi dhe ndikimi amerikan në këtë çështje.

I ftuar në emisionin "Kjo Javë", Ngjela ka treguar mes të tjerave se nëse do të largohet Edi Rama, njeriu i preferuar nga amerikanët për kryetar qeverie është Fatmir Xhafaj.

Sipas Spartak Ngjelës, Fatmir Xhafa e kaloi me sukses provën, pasi nuk e zvarriti reformën në drejtësi.

“Kë do donte Amerika si kryeministër të drejtësië kjo është çështja… Më afër nga qeveria Rama sot mua më rezulton Fatmir Xhafaj që ka përkrahjen e Washingtonit. Nuk e shfaq, por ka mbështetjen e SHBA. Ai i ka dhënë provat që nuk e zvarriti reformën. Të gjithë e kanë kuptuar që ai është më afër dhe bravo i qoftë se e ka merituar”,- u shpreh Spartak Ngjela. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012120008468628
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-zbulon-ngjela-ky-eshte-njeriu-qe-mbeshtesin-amerikanet-nese-iken-rama-nga-qeveria-105676" }