E ZHDUKUR prej 2 muajsh në Greqi, flet avokati i familjes së 19-vjeçares shqiptare: Ajo është parë me dy burra, po e mbajnë forcërisht

Publikuar tek: aktualitet, më 11:48 03-12-2020 E ZHDUKUR prej 2 muajsh në Greqi, flet avokati i familjes së 19-vjeçares shqiptare: Ajo është parë me dy burra, po e mbajnë forcërisht

 Artemis Vassilis rezulton e zhdukur prej 2 muajsh në Greqi.

Që prej 19 tetorit ajo nuk ka shfaqur asnjë shenjë jete dhe familja e saj është shumë e shqetësuar.

Mediat greke shkruajnë se historia e 19-vjeçares është kthyer në një ngjarje misterioze.

Avokati i familjes, Anastasios Dougas ka thënë se ajo është parë në Volos dhe ka qenë e shoqëruar nga dy bura rreth moshës 30 vjeç.

Sipas tij, 19-vjeçarja është gjallë dhe po mbahet e mbyllur diku me forcë.

“Jam i bindur që ajo është gjallë dhe se po mbahet nga disa kundër vullnetit të saj. Një fëmijë 19-vjeçar nuk mund të ketë vendosur zhdukjen pa shenja për arsyet e saj. Artemis u largua nga shtëpia për një intervistë për punë. Ne bëmë një kërkim shumë të madh në Volos, sepse kishim dëshmi dhe informacione që Artemis po kalonte nëpër një dyqan lodrash, e shoqëruar nga dy burra rreth 30 vjeç. Për një javë ne bëmë kërkime me vëllain e saj, në mënyrë që të lokalizonim vajzën në zonën specifike, por fatkeqësisht pa rezultat.

Ne gjithashtu kemi një dëshmi se ajo u pa në Peania, afër dyqanit Vodafone, duke debatuar me dikë dhe më pas duke hipur në një makinë dhe duke u larguar me shpejtësi marramendëse…Jam i bindur që Artemis, nëse do të kishte mundësi, do të kontaktonte nënën dhe babanë e saj. Artemis ishte afër familjes së saj, ajo nuk kishte ndonjë problem dhe kjo është një shqetësim i veçantë për ne. Ne apelojmë, kushdo që ka parë dhe di gjë më të vogël për Artemis, të kontaktojë qoftë edhe në mënyrë anonime me Policinë dhe të na ndihmojë",- ka thënë avokati i familjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kirurgjia e bypass-it koronar nga Dr. Artan Jahollari – Spitali Amerikan 3
Beteja me Covid-19, Panariti: Fundi i Dhjetorit dhe Janari do jenë shumë të vështirë! Sistemi imunitar të mbahet ‘zgjuar’ me vitaminë C, D dhe zink »
Article Logic
Execution time: 0.012691974639893
array(1) { ["section"]=> string(138) "e-zhdukur-prej-2-muajsh-ne-greqi-flet-avokati-i-familjes-se-19-vjecares-shqiptare-ajo-eshte-pare-me-dy-burra-po-e-mbajne-forcerisht-230019" }