Eco Bicycle-drejtuesve të mjeteve: Mos parkoni si idiotë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:29 15-03-2015 Eco Bicycle-drejtuesve të mjeteve: Mos parkoni si idiotë

“Mos parkoni si idiotë”! Eshtë kjo nisma e ndërmarë së fundmi nga ‘Eco Bicycle” që denoncon parkimet e gabuara të drejtuesve të mjeteve duke bërë njëkohësisht edhe një fushatë sensibilizuese.

Ata kanë vendosur shënimë ku shkruhet “Unë parkoj si idiot” te të gjitha automjetet e parkuara keq në rrugë e trotuare. Një gjetje interesante kjo, për të sensibilizuar po pse jo edhe për t’i "ndëshkuar” këta drejtues të pamësuar me rregullat, shkelja e të cilave, siç duket edhe nga fotot, ndonjëherë i shpëton edhe syrit të policëve.{gallery}ecco{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vendimi i “AMA” për heqjen e licensave, e pëson 1 televizion dhe 12 operatorë kabllorë
Polici shkakton aksident te “21 dhjetori”, përplasen disa makina »
Article Logic
Execution time: 0.012963056564331
array(1) { ["section"]=> string(60) "eco-bicycle-drejtuesve-te-mjeteve-mos-parkoni-si-idiote-5985" }