Ecuria e ekonomisë shqiptare në 6 muajt e parë të 2017-ës, flet guvernatori

Publikuar tek: ekonomi, më 16:50 02-08-2017 Ecuria e ekonomisë shqiptare në 6 muajt e parë të 2017-ës, flet guvernatori

Gjatë një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka folur në lidhje me bilancin ekonomik të gjashtë mujorit të parë të vitit 2017.

Në fjalën e tij Sejko u shpreh se ekonomia shqiptare ka pësuar rritje në disa aspekte që nuk pritej dhe ulje në të tjerë tregues.

Në këtë 6 mujor të parë të këtij viti guvernatori tregoi se janë shtuar investimet e huaja. Sipas Sejkos, rritja graduale e ekonomisë do të çojë në rritje të mëtejshme të pagave. Gent Sejko tha se është ulur norma e interesit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011502027511597
array(1) { ["section"]=> string(80) "ecuria-e-ekonomise-shqiptare-ne-6-muajt-e-pare-te-2017-es-flet-guvernatori-88085" }