Edgar Çani huazohet tek Leeds

Publikuar tek: sport, më 16:03 02-02-2015 Edgar Çani huazohet tek Leeds

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe skuadrës italiane të Catanias, Edgar Çani është transferuar në formë humazimi tek angelezët e Leeds United.

25 vjeçari ka gjetur shumë pak hapësira tek skuadra italiane dhe për këtë arsye transferimi i tij për të pasur më shumë minuta në dispozicion ishte i nevojshëm.

Çani është huzuar deri në përfundim të sezonit tek Leeds, aty ku skuadra kërkon të qëndrojë edhe për sezonin e ardhshëm në Championship.

Në rast se sulmuesi arrin që të siguroj një vend titullari tek skuadra angleze, kjo do të rriste mundësinë për marrjen e një ftese nga tranjeri i Kombëtares, Gianni De Biasi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026334047317505
array(1) { ["section"]=> string(34) "edgar-cani-huazohet-tek-leeds-2156" }