Edhe Afrika preket nga koronavirusi, rasti i parë në Egjipt

Publikuar tek: bota, më 18:51 15-02-2020 Edhe Afrika preket nga koronavirusi, rasti i parë në Egjipt Kontrolli ne Egjipt

Egjipti ka konfimuar rastin e parë të prekur nga koronavirusi, duke sjellë edhe personin e parë të infektuar në kontinentin Afrikan.

Ministria e Shëndetësisë së Egjiptit bëri me dije se i prekuri është një person i huaj i cili vinte nga jshtë vendit, dhe është konstatuar nga programet e implementuara në pikat kufitare.

Afrika është kontinenti i radhës ku virusi vdekjeprurës po përhapet, ndërkohë që vetëm Amerika e Jugut është kontinenti ende i paprekur nga ky virus.

Deri tani janë shënuar më shumë se 1500 viktima, ndërsa mbi 70.000 të tjerë janë të infektuar.

Këto janë shifrat zyrtare të qeverisë kineze, megjithëse dyshohet se zyrtarët po fshehin të dhëna të tjera, me viktimat që mund të arrijnë shifra shumë më të larta.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094759464263916
array(1) { ["section"]=> string(65) "edhe-afrika-preket-nga-koronavirusi-rasti-i-pare-ne-egjipt-195325" }