Edhe Durrësi në ujë. Fotot nga përmbytjet si pasojë e reshjeve të dendura

Publikuar tek: aktualitet, më 14:12 11-10-2015 Edhe Durrësi në ujë. Fotot nga përmbytjet si pasojë e reshjeve të dendura

Qyteti i Durrësit  është përfshirë nga moti i keq, ku si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, uji ka vërshuar në rrugë, banesa e biznese.

Qarkullimi i automjeteve bëhet me vështirësi, ndërsa uji ka arritur disa centimetra. Ndonëse jo në situatën që ka prekur jugun e vendit, edhe Durrësi shfaqet problematik dhe me dëme të konsiderueshme materiale si pasojë e motit të keq.

Pritet që situata të përkeqësohet me shtimin e reshjeve. Edhe ministri Panarit deklaroi për mediat se Shqipëria ka hyrë në sezonin e reshjeve.

{gallery}Durres1{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tifozët përloten para Kryeministrisë dhe me zë të dridhur thonë: Shqipëria do fitojë por ne e kemi mendjen diku tjetër
Parashikimi i motit thotë se ditë më të këqija do të vijnë »
Article Logic
Execution time: 0.013085126876831
array(1) { ["section"]=> string(78) "edhe-durresi-ne-uje-fotot-nga-permbytjet-si-pasoje-e-reshjeve-te-dendura-22873" }