Edhe emrat e Berishës e Bashës në kosh plehrash, por në Vjenë, aty ku ndodhet kryeministri Rama

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:39 25-09-2016 Edhe emrat e Berishës e Bashës në kosh plehrash, por në Vjenë, aty ku ndodhet kryeministri Rama

Gazetari Bledi Mane ka sjellë në profilin e tij dy fotografi nga Vjena, ku dallohet i shkruar një miks emrash mes atij të Sali Berishës dhe Lulzim Bashës.

Mane thotë se këta dy emra i mungojnë koshave të Shqipërisë ndaj po i sjell me anë të fotografive nga kryeqyteti i Austrisë, aty ku për koeçidencë ndodhet kryeministri Edi Rama.

Ja çfarë shkruan Mane:

“PËR JU LEPURUSHAT FRIKACAKË TË TIRANËS!

Në përgjithesi vendet postomuniste me tranzicion të zgjatur gatuajnë një frikë kolektive ndaj pushtetit dhe këtë e tregojne në përditshmëri ose kur votojnë. Ndryshe ndodh në Shqipëri ku revolta për plehrat ka trimëruar aktivistët në raport me qeverinë por druhen te atakojne edhe opoziten si bashkevotuese e ligjit pardje ne parlament. Dhe per tua mos konsumuar kohen tuaj te fundjaves po u nis dy foto nga kazanet e plehrave ne Vjenë. Janë dy emra që mungojnë në Tiranë. I keni ofertë: dy emra brenda një kazani. Gjithësesi të dashur aktiviste pasive po u them dicka,edhe unë e kundërshtoj fort atë ligj por mos u mbetet hatri. Lajmi i kërcënimi i Kryeprokurori Llalla si dhe lajmi për dashnorin e ri të aktores së vjetër Olta Gixhari ua dhjeu kauzën..."

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Tiranë s’ka të ndalur, kazanët e plehrave me emra të rinj deputetësh... (NË BRENDËSI)
Shqiptari habit me zgjedhjen e tij, ja si merret nusja në Kombinat »
Article Logic
Execution time: 0.01216197013855
array(1) { ["section"]=> string(99) "edhe-emrat-e-berishes-e-bashes-ne-kosh-plehrash-por-ne-vjene-aty-ku-ndodhet-kryeministri-rama-54031" }