Edhe Gjermania kërkon hetim ndërkombëtar për Kumanovën/ Rama: Drejtësia, gur në themelin e bashkëjetesës

Publikuar tek: politike, më 10:59 21-05-2015 Edhe Gjermania kërkon hetim ndërkombëtar për Kumanovën/ Rama: Drejtësia, gur në themelin e bashkëjetesës

Edhe Gjermania ka kërkuar hetim ndërkombëtar për ngjarjet në Kumanovë. Në një status të publikuar në profilin e tij në Facebook kryeministri Rama ka shprehur mirënjohje për shtetin  gjerman. Rama thekson se drejtësia është gur në themelin e bashkëjetesës.

“Mirënjohje Gjermanisë për kërkesën publike për hetim ndërkombëtar për Kumanovën! Drejtësia për Kumanovën gur në themelin e bashkëjetesës”, shkruan Rama.

E njëjta kërkesë ka ardhur edhe nga PE dhe disa shtete për një hetim të pavarur të ngjarjeve në Kumanovë ku mbetën të varë 22 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011389017105103
array(1) { ["section"]=> string(107) "edhe-gjermania-kerkon-hetim-nderkombetar-per-kumanoven-rama-drejtesia-gur-ne-themelin-e-bashkejeteses-11640" }