Edhe gorilla i fiksuar pas telefonave inteligjentë (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 14:11 11-09-2015

Nëse e keni të vështirë të shkëpusni fëmijën tuaj nga telefoni smart, gëzohuni me faktin që nuk është një gorillë 200 kile.

Pamjet e rralla të filmuara në Kopshtin Zoologjik të Luizvilës tregojnë se si smartfonët kanë aftësinë të “hipnotizojnë” jo vetëm njerëzit por edhe disa nga kafshët më të frikshme të xhunglës.

Looking-for-a-startup-idea-I.jpg

Një vizitor është mbështetur pas xhamit të blinduar që e ndan atë nga gorilla, e teksa realizon me të fotografi "selfie", ia tregon një nga një. Është e mahnitshme se si gorilla e ndjek atë në çdo veprim teksa “shfleton” fotografitë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012953996658325
array(1) { ["section"]=> string(67) "edhe-gorilla-i-fiksuar-pas-telefonave-inteligjente-foto-video-20540" }