“Edhe imam edhe homoseksual”, flet Elvis Naçi: Nuk bën sens…

Publikuar tek: aktualitet, më 16:39 18-01-2018 “Edhe imam edhe homoseksual”, flet Elvis Naçi: Nuk bën sens…

Imami i njohur Elvis Naçi ka folur për një temë shumë të ‘nxehtë’ si për besimtarët myslimanë, por edhe të gjithë qytetarët në tërësi, siç është homoseksualiteti.

I ftuar në emisioni “Wake UP”, Naçi ka komentuar edhe rastin konkret të një “imami homoskesual” në Australi.

Duke folur për këtë rast Naçi u shpreh se në kjo është nuk bën sens që të jesh edhe predikues i Islamit edhe homoseksual. Ai tha hoseksualizimi dënohet nga të gjithë fetë qeillore dhe jo vetëm myslimanizimi.

“Kjo është një gjë e re dhe çuditshme, kur e dëgjon në fillim... Por që edhe imam edhe homoseksual, kjo gjë nuk bën sens”,- tha ndër të tjera Elvis Naçi.

Më poshtë video:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL NË FIER/ Kryetari i Urdhrit të Stomatologut zgjidhet pa rival dhe pa praninë e stomatologëve
Mashtroi qytetarin, arrestohet avokati në Tiranë (EMRI-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011364936828613
array(1) { ["section"]=> string(62) "edhe-imam-edhe-homoseksual-flet-elvis-naci-nuk-ben-sens-107032" }