Edhe në Egjipt dalin pyetjet e testit të maturës, shpërthejnë protestat për dorëheqjen e ministrit

Publikuar tek: bota, më 18:59 28-06-2016 Edhe në Egjipt dalin pyetjet e testit të maturës, shpërthejnë protestat për dorëheqjen e ministrit

Mijëra studentë kanë mbushur rrugët e Kairos në ditën e dytë të protestave masive duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Arsimit, El-Helaly El-Sherbiny.

Qindra studentë tjerë kanë braktisur provimet ndërsa kanë dalë në rrugë për të kërkuar dorëheqjen e ministrit pas publikimit të testit të maturës disa ditë para provimit.

Protestës i është bashkuar edhe partia opozitare Al-Dostour, zëdhënësi i së cilës tha se ministri i Arsimit duhet të japë menjëherë dorëheqjen dhe të nisin hetimet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028787136077881
array(1) { ["section"]=> string(103) "edhe-ne-egjipt-dalin-pyetjet-e-testit-te-matures-shperthejne-protestat-per-doreheqjen-e-ministrit-44848" }