Edhe në Londër incident me kimikate, evakuohen qindra banorë

Publikuar tek: bota, më 17:39 12-05-2016 Edhe në Londër incident me kimikate, evakuohen qindra banorë

Mbi 100 persona janë detyruar të braktisin zonën pranë Bursës së Londrës pas një incidenti me kimikate.

Dhjetëra forca policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar vendngjarjen mes “London Wall” dhe rrugëve “Board” dhe “Morgate” duke i kërkuar njerëzve të shmangin zonën derisa të përcaktohet se çfarë ka ndodhur me saktësi.

Një tjetër incident me rrjedhjen e kimikateve ndodhi ditën e sotme në një zonë të Suedisë por pa pasoja në njerëz.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013149976730347
array(1) { ["section"]=> string(65) "edhe-ne-londer-incident-me-kimikate-evakuohen-qindra-banore-40263" }