Edi Paloka nxjerr videon: Murrizi e tha hapur se heqjen e koalicioneve e kërkoi Rama

Publikuar tek: politike, më 17:23 15-07-2020 Edi Paloka nxjerr videon: Murrizi e tha hapur se heqjen e koalicioneve e kërkoi Rama Myslim Murrizi

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka, ka publikuar një video ku me zë dhe figurë deputeti Myslim Murrizi thotë se heqja e koalicioneve nuk ka qenë kërkesë e tij, por e PS-së, pra e Edi Ramës.

"Murrizi nxjerr zbuluar mashtruesin e kapur nga tmerri i humbjes: “Heqjen e koalicioneve na e kerkoi Rama”, shkruan Paloka krahas videos së publikuar në facebook.

Ndryshimet kushtetuese që kanë të bëjnë me hapjen e listave të kandidatëve për deputetë dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore, kanë ngjallur një debat të gjerë në opinionin publik dhe më gjerë. Aktorët politikë shqiptarë dhe ata ndërkombëtare kanë reaguar në lidhje me lëvizjet e fundit të maxhorancës për ndryshimet kushtetuese.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092570781707764
array(1) { ["section"]=> string(90) "edi-paloka-nxjerr-videon-murrizi-e-tha-hapur-se-heqjen-e-koalicioneve-e-kerkoi-rama-213925" }