Edi Rama apo Lulzim Basha i fiton zgjedhjet? Reagimi i këshilltarit të Ilir Metës tregon shumë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:34 12-11-2016 Edi Rama apo Lulzim Basha i fiton zgjedhjet? Reagimi i këshilltarit të Ilir Metës tregon shumë

Ditët e fundit në “Facebook” janë përhapur në masë “sondazhet e rrjetit social” ku votohet për kryeministrin e ri të Shqipërisë.

Në një prej faqeve, Edi Rama dhe Lulzim Basha janë vendosur përballë njëri-tjetrit për zgjedhjet e 2017-ës, ndërsa Ilir Meta është lënë jashtë.

Kjo përzgjedhje ka sjellë reagimin e këshilltarit të kreut të Kuvendit, Emiljano Aleksit, i cili e sheh këtë sondazh si qesharak. Reagimi i Aleksit tregon shumë për pretendimet e LSI-së në zgjedhjet e ardhshme dhe të shumë janë ata deputetë të kësaj partie që kërkojnë Metën kryeministër. 

15032356_10208240447590897_1805846969_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021152973175049
array(1) { ["section"]=> string(99) "edi-rama-apo-lulzim-basha-i-fiton-zgjedhjet-reagimi-i-keshilltarit-te-ilir-metes-tregon-shume-59331" }