Edi Rama foto nga Korça: Pazari i Vjetër po kthehet në një perlë, do rrisë turizmin dhe ekonominë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:03 08-02-2016 Edi Rama foto nga Korça: Pazari i Vjetër po kthehet në një perlë, do rrisë turizmin dhe ekonominë

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë me ndjekësit e tij një foto nga rikonstruksioni i Pazarit të Vjetër të Korçës. Rama thotë se Pazari i Vjetër po kthehet në një perlë dhe kjo do ndikojë në turizmin dhe ekonominë e qytetit.

“Rilindja Urbane në Korçë ku Pazari i Vjetër po kthehet në një perlë që do rrisë më tej turizmin dhe ekonominë lokale”, shkruan kryeministri i cili ka marrë edhe urimet e përgëzimet e ndjekësve të tij për këtë ndërhyrje në qytetin juglindor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036473989486694
array(1) { ["section"]=> string(101) "edi-rama-foto-nga-korca-pazari-i-vjeter-po-kthehet-ne-nje-perle-do-rrise-turizmin-dhe-ekonomine-32034" }