Edi Rama i habit të gjithë, shkon në “zemër” të LRI-së, përballë me 2 deputetet e LSI (Foto)

Publikuar tek: politike, më 20:24 19-07-2017 Edi Rama i habit të gjithë, shkon në “zemër” të LRI-së, përballë me 2 deputetet e LSI (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në fshatin turistik të Jalës, aty ku prej 4 ditësh po mbahet festivali i Internacionales Socialiste Rinore.

Me organizimin e LSI-së dhe mbështetjen e FRESSH-it qindra të rinj por edhe krerë të dy partive ndodhen aty për të diskutuar dhe familjarizuar, në kampingun që u bë mollë sherri.

Përkrah kryeministrit qëndron Elisa Spiropali simpatizantë të FRESSH, ndërsa në kampingun e Jalës kanë mbërritur të rinj socialist nga e gjithë bota. Ndërkohë gjithashtu në këtë takim përballë Ramës kanë qenë edhe dy deputetet e sapo zgjedhura të LSI, Floida Kërpaçi (njëkohësisht kryetare e LRI) dhe Kejdi Mehmetaj.

67ui67i67i567i7i.jpg

yui6i67i67i6777.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022802829742432
array(1) { ["section"]=> string(62) "edi-rama-i-habit-te-gjithe-shkon-ne-zemer-te-lri-se-foto-86684" }