Edi Rama inauguron “Turbinën Kombëtare”, Teatri Kombëtar do shembet: Do ndërtojë privati, e ku është problemi këtu??

Publikuar tek: barometri, më 08:12 03-07-2018 Edi Rama inauguron “Turbinën Kombëtare”, Teatri Kombëtar do shembet: Do ndërtojë privati, e ku është problemi këtu??

Kryeministri Edi Rama ka inaguruar Teatrin e përkohshëm që do të strehojë artistët për sa kohë godina e Teatrit Kombëtar do të shembet, dhe mbi të do të ndërtohet një Teatër i ri.

 

Rama u duk i bindur dhe i sigurtë se asgjë nuk i ndal planet të qeverisë për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin nga privati të teatrit të ri si dhe një sërë godinash private në pjesën e pasme.

“E keni parë si është pas Teatrit? Murre të rrënuara, mbeturina, do ta zhvillojë privati, e ku është problemi këtu?”, u shpreh Rama.

“Godina s’ka gojë të flasë se po të kisht do të thoshte, më lejoni të vdes se mezi po qëndroj në këmbë. As mundemi dhe as kemi mundësi ta ndërtojmë gjetkë Teatrin Kombëtar, kur në qendër të Tiranës trashëgojmë një hapësirë”, tha kryeministri në një fjalim të karakterizuar nga tensioni dhe revolta

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022501945495605
array(1) { ["section"]=> string(116) "edi-rama-inauguron-turbinen-kombetare-teatri-kombetar-do-shembet-do-ndertoje-privati-e-ku-eshte-problemi-ketu-126541" }