“Edi Rama lëpirës me të huajt, sy më sy kërkoi të mashtrojë komisionerin Hahn’’

Publikuar tek: politike, më 11:03 31-03-2016 “Edi Rama lëpirës me të huajt, sy më sy kërkoi të mashtrojë komisionerin Hahn’’

“Edi Rama lëpirës me të huajt, sy më sy kërkoi të mashtrojë komisionerin Hahn’’, kështu e nisi fjalën e tij në Kuvend, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka.

 

Atë të lëpirësit me të huajt dhe arrogantit me opozitën…Siç janë apo cinizmi...

Sy më sy dje kërkoi të mashtrojë edhe komisinerin Hahn, duke i thënë që vendimin e Gjykatës Kushtetuese do ta çojë në Gjykatë kushtetuese për shqyrtimin e çështjes së konfliktit të interesit të dy deputetëve të maxhorancës.

A ka cinizëm më të madh se prapë të akuzosh opozitën për krizën që shkakton maxhoranca? Prapë në mediat që ka në thundër Edi Rama përhap fjalët që qenka opozita që ka vendosur kushte për mandatet e deputetëve. Opozita nuk vendos kushte! Ishte Rama që dikur vendoste kushte të tilla, dua qarkun e  Fierit, që t’u jap këtë! Kushtet i vendos Kushtetuta!

Si mund t'i kërkosh Gjykatës Kushtetuese, interpretimin e interpretimit të Kushtetutës? Ai është i qartë për këdo”, tha Paloka.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0084478855133057
array(1) { ["section"]=> string(81) "edi-rama-lepires-me-te-huajt-sy-me-sy-kerkoi-te-mashtroje-komisionerin-hahn-36481" }