Edi Rama ndalon në Kavajë, inspekton punimet për sheshin para bashkisë

Publikuar tek: politike, më 12:59 24-03-2015 Edi Rama ndalon në Kavajë, inspekton punimet për sheshin para bashkisë Elvis Rroshi, Edi Rama dhe Gentian Daja diten e djele ne mbremje ne Kavaje

Kryeministri Edi Rama ditën e djelë në mbrëmje në kthim nga zonat e jugut të Shqipërisë, ka qëndruar në qytetin e Kavajës, ku së bashku me kryebashkiakun Elvis Rroshi dhe kreun e PS, Gentian Daja, kanë inspektuar punimet në qendër të qytetit. 

Punimet para bashkisë për sheshin e ri janë bërë me fondet e qeverisë shqiptare dhe pati shumë debat sidomos për heqjen e monumentit të dy gishtave në Kavajë. Por duket se gjithçka tashmë po shkon drejt fundit dhe Rama deri në detaje po kujdeset për punimet e sheshit.

Edi Rama, duket se prej kohësh i ka dhënë konfirmimin Elvis Rroshit për të qenë për një mandat të dytë kryetar i Bashkisë së Kavajës. Ndërkohë që nga opozita ende nuk ka një emër konkret. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01180100440979
array(1) { ["section"]=> string(74) "edi-rama-ndalon-ne-kavaje-inspekton-punimet-per-sheshin-para-bashkise-6793" }