Edi Rama niset për në Amerikë, zbulon ARSYEN: Vaksina anti-Covid duhet të vijë sa më parë në Shqipëri!

Publikuar tek: politike, më 13:28 05-12-2020 Edi Rama niset për në Amerikë, zbulon ARSYEN: Vaksina anti-Covid duhet të vijë sa më parë në Shqipëri! FotoArkive: Edi Rana

Kryeministri Edi Rama shkruan se është nisur për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas asaj që ai njofton vetë në Twitter, qëllimi i kësaj “rruge” në SHBA është sigurimi sa më parë i vaksinës anti-Covid dhe takimi me prodhuesit e saj.

“Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s'do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara”, shkruan Rama.

Kujtojmë se, Qeveria shqiptare ka bërë një marrëveshje me me kompaninë Gavi për blerjen e 1 milion e 140 mijë vaksinave për qytetarët shqiptarë, me një vlerë prej 3 milion e 990 mijë dollarë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadorja Kim shpërndan fjalën e Ramës në OSBE: Udhëheqje e suksesshme, viti më i vështirë
»
Article Logic
Execution time: 0.010482788085938
array(1) { ["section"]=> string(106) "edi-rama-niset-per-ne-amerike-zbulon-arsyen-vaksina-anti-covid-duhet-te-vije-sa-me-pare-ne-shqiperi-230269" }